REASCT001 Bounce
Category:
Colecția Tiger
Pardoseala SPC Floor Republic colectia Tiger
Colecția Tiger prezintă pardoseli SPC cu un design expresiv şi texturi pronunțate ale lemnului, accentuând caracterul rustic dar cu rafinament. Este complet impermeabilă, cu grosime robustă pentru stabilitate mare și finisaj anti-zgârieturi, fiind ideală pentru spații cu trafic intens sau utilizare frecventă în mediul rezidențial sau comercial.
Întreaga colecție pardoseala SPC Floor Republic Colecția Tiger o puteți găsi aici.
Întreaga colecție de pardoseli SPC o puteți găsi aici.
Proprietatile podelei:
| Grosime totala | 6mm |
| Solutie acustica | 1.5mm (cu protectie anti bacteriana) |
| Strat de uzura | 0.55mm |
| Finisaj | Strat UV |
| Suprafata | EIR+margini tesite |
| Metoda de instalare | blocare uniclic |
| Clasa de utilizare | AC5 – Trafic comercial intens |
Informatii de ambalare
| Dimensiune placa | 1800*228mm |
| Dimensiune palet | 1000*1830*680mm |
| Placi/pachet (m2/pachet) | 5 (2.052 m2) |
| Greutate/pachet | 20kg |
| Pachete si m2/palet | 60 / 123.12m2 |
| Greutate totala/palet | 1200kg |
Comportament la foc
| Reactie la foc (CE) | Bfi-S1 |
| Conductivitate termica | 0.107W (m •K) |
| Rezistenta termica | 0.030(m2 •K)/W |
| Ondulare dupa expunere la caldura | ≤ |0.5|mm |
| Adecvarea incalzirii in pardoseala | Potrivit, max 27°C |
| Interval de temperatura | -30 °C la +70 °C |
Caracteristici tehnice
| Tendinta electrica statica | 0.5kV, Pass |
| Rezistenta la alunecare | DS |
| Rezistenta la zgarieturi | MSR-A2 |
| Indentare reziduala | 0.12mm |
| Stabilitate dimensionala | ≤ 0.05%t |
| Rezistenta la pete | Grupa 1: Grad 4/
Grupa 2: Grad 5/ Grupa 3: Grad 4/5 |
| Rezistenta la impact | >1800mm |


