ENACG013 Sheesh
Category:
Colecția Grizzly
Parchet SPC de la Republic Floor Colectia Grizzly se asortează cu orice decor.
Republic Floor — Colecția Grizzly aduce pardoseli SPC ce combină durabilitate excepțională cu un design robust, inspirat din texturi naturale de lemn aglomerat. Produsele Grizzly sunt complet impermeabile, au grosime mare pentru stabilitate sporită şi finisaj anti-alunecare, ceea ce le face ideale pentru spaţii cu trafic intens sau umiditate.
Întreaga colecție de parchet SPC de la Republic Floor Colectia Grizzly o puteți găsi aici.
Întreaga colecție de pardoseli SPC o puteți găsi aici.
Proprietatile podelei:
| Grosime totala | 5.5mm |
| Solutie acustica | 1.5mm (cu protectie anti bacteriana) |
| Strat de uzura | 0.5mm |
| Finisaj | Strat UV |
| Suprafata | EIR+margini tesite |
| Metoda de instalare | blocare uniclic |
| Clasa de utilizare | AC5 – Trafic comercial intens |
Informatii de ambalare
| Dimensiune placa | 1218*228mm |
| Dimensiune palet | 1000*1250*750mm |
| Placi/pachet (m2/pachet) | 8 (2.222 m2) |
| Greutate/pachet | 19.38kg |
| Pachete si m2/palet | 48 / 106.64m2 |
| Greutate totala/palet | 960kg |
Comportament la foc
| Reactie la foc (CE) | Bfi-S1 |
| Conductivitate termica | 0.110W (m •K) |
| Rezistenta termica | 0.030(m2 •K)/W |
| Ondulare dupa expunere la caldura | ≤ |0.5|mm |
| Adecvarea incalzirii in pardoseala | Potrivit, max 27°C |
| Interval de temperatura | -30 °C la +70 °C |
Caracteristici tehnice
| Tendinta electrica statica | 0.5kV, Pass |
| Rezistenta la alunecare | DS |
| Rezistenta la zgarieturi | MSR-A2 |
| Indentare reziduala | 0.12mm |
| Stabilitate dimensionala | ≤ 0.05% la 0.20% |
| Rezistenta la pete | Grupa 1: Grad 5/
Grupa 2: Grad 4/ Grupa 3: Grad 4/5 |
| Rezistenta la impact | >1800mm |


