REAFCL004 PL – Bro
Category:
Colecția Lion
SPC Floor Republic Colecția Lion
Colecția Lion oferă pardoseli SPC cu un design impunător, inspirat de nuanțe calde și texturi lemnoase robuste, conferindu-le un aspect majestuos și elegant. Sunt complet impermeabile, cu grosime semnificativă și finisaj anti-alunecare şi anti-zgomot, ideale pentru încăperi cu uz intens sau condiții de umiditate crescută.
Întreaga colecție SPC Floor Republic Colecția Lion o puteți găsi aici.
Întreaga colecție de pardoseli SPC o puteți găsi aici.
Proprietatile podelei:
| Grosime totala | 7mm |
| Solutie acustica | 1.5mm (cu protectie anti bacteriana) |
| Strat de uzura | 0.55mm |
| Finisaj | Strat UV |
| Suprafata | Herringbone EIR+margini tesite |
| Metoda de instalare | blocare uniclic |
| Clasa de utilizare | AC5 – Trafic comercial intens |
Informatii de ambalare
| Dimensiune placa | 592*148mm |
| Dimensiune palet | 1000*1250*750mm |
| Placi/pachet (m2/pachet) | 16 (1.402 m2) |
| Greutate/pachet | 17.17kg |
| Pachete si m2/palet | 60 / 84.11m2 |
| Greutate totala/palet | 1040kg |
Comportament la foc
| Reactie la foc (CE) | Bfi-S1 |
| Conductivitate termica | 0.131W (m •K) |
| Rezistenta termica | 0.030(m2 •K)/W |
| Ondulare dupa expunere la caldura | ≤ |0.5|mm |
| Adecvarea incalzirii in pardoseala | Potrivit, max 27°C |
| Interval de temperatura | -30 °C la +70 °C |
Caracteristici tehnice
| Tendinta electrica statica | 0.5kV, Pass |
| Rezistenta la alunecare | DS |
| Rezistenta la zgarieturi | MSR-A2 |
| Indentare reziduala | 0.12mm |
| Stabilitate dimensionala | ≤ 0.05% |
| Rezistenta la pete | Grupa 1: Grad 4/
Grupa 2: Grad 5/ Grupa 3: Grad 4/5 |
| Rezistenta la impact | >1800mm |


