REEUCW003 Cringe
Category:
Colecția Wolf
Parchet SPC de la Republic Floor se asortează cu orice decor.
Republic Floor — Colecția Wolf oferă pardoseli SPC elegante, cu model de lemn rafinat, potrivite pentru decoruri moderne și ambient sofisticat. Are o grosime generoasă pentru stabilitate, proprietăți impermeabile de top și finisaj mat cu protecție UV, ideale pentru încăperi cu trafic intens sau utilizare frecventă.
Întreaga colecție Pardoseala SPC Floor Republic colectia Wolf o puteți găsi aici.
Întreaga colecție de pardoseli SPC o puteți găsi aici.
Proprietatile podelei:
| Grosime totala | 4.5mm |
| Solutie acustica | 1mm |
| Strat de uzura | 0.3mm |
| Finisaj | Strat UV |
| Suprafata | Micro-bevel |
| Metoda de instalare | blocare uniclic |
| Clasa de utilizare | AC5 – Trafic comercial intens |
Informatii de ambalare
| Dimensiune placa | 1218*181mm |
| Dimensiune palet | 1000*1250*710mm |
| Placi/pachet (m2/pachet) | 10 (2.205 m2) |
| Greutate/pachet | 16.91kg |
| Pachete si m2/palet | 55 / 121.25m2 |
| Greutate totala/palet | 960kg |
Comportament la foc
| Reactie la foc (CE) | Bfi-S1 |
| Conductivitate termica | 0.087 W (m •K) |
| Rezistenta termica | 0.030(m2 •K)/W |
| Ondulare dupa expunere la caldura | Fara ondulare |
| Adecvarea incalzirii in pardoseala | Potrivit, max 27°C |
| Interval de temperatura | -30 °C la +70 °C |
Caracteristici tehnice
| Tendinta electrica statica | 0.5kV, Pass |
| Rezistenta la alunecare | DS |
| Rezistenta la zgarieturi | MSR-A3 |
| Indentare reziduala | 0.14mm |
| Stabilitate dimensionala | ≤ 0.05%t |
| Rezistenta la pete | Grupa 1: Grad 5/
Grupa 2: Grad 4/ Grupa 3: Grad 4/5 |
| Rezistenta la impact | >1800mm |


